Proč si vybrat JUPITER ?


Výhody suchého systémuJe to oficiální - suché systémy ušetří až 18% více energie než potěrové systémy. Ačkoli to je známý fakt, že tradiční potěrové systémy s podlahovým vytápěním jsou energeticky účinnější než radiátory, je stále nejčastější stížnost na dobu odezvy.


Výhody suchého systému

Na dobu odezvy podlahového vytápění mají přímý dopad dvě věci:


Vnější vlivy prostředí, jako jsou solární zisky v zimních zahradách, nebo větší počet osob např. v učebnách, nebo atriích, vyžadují rychlý pokles tepelného výkonu, aby se zabránilo nepohodlí. S potěrovými systémy to vede k tendenci otevření oken. Suché systémy neobsahují tak velké množství uchované tepelné energie jako tradiční mokré stěrky, a proto jsou schopné se ochladit tak rychle, jak se zahřát.

Vzhledem k jejich pomalé odezvě je třeba systémy s potěrem uchovávat po celou dobu temperované (tzv. noční útlum), oproti tomu suché systémy mohou být „doslova“ vypnuty v noci a ráno znovu zapnuty.

Logicky, můžeme-li zdroj tepla vypnout, šetříme tím tak drahou energii.

Po získání výsledků JUPITER testu od firmy Danfoss byl graf konstruován tak, aby jasně demonstrovat výhody suchého systému před mokrým potěrem. Z grafu výše uvedeného vyplývá, že požadované teploty v místnosti udržuje vlhkým potěr pracněji, než náš suchý systém JUPITER. A to z důvodu, že dobu odezvy suchého systému se podařilo udržet u požadované teploty mnohem blíž, než systém v potěru což představuje jasnou úsporu energie.


Jupiter system CZ na Facebooku | Kontakt | © 2008 - 2023 | | SEO webu sledují SEO nástroje.cz