Potěr Nahrazující Dlaždice – nejlepší alternativa k potěru

Potěr Nahrazující Dlaždice


Dlaždice nahrazující potěr je opravdu jedinečný produkt. Unikátní výrobky mají tendenci být určeny pouze pro jednu věc, lze je však využít všelijak.To je typické pro Potěr Nahrazující Dlaždici (PND).

Systém PND se skládá z pálené hlíny, která je ze strany vybavena zámkovým perem a drážkou dlaždice. Tímto jsou předurčeny pro volnou instalaci na podlahové topení JUPITER IDEAL. Každý panel má rozměr 400mm x 180mm x 20mm.

Poté, co byla vypálena v peci je PND inertní a nezvětšuje objem pokud ji vystavíme teplu tak jak je běžné u vyhřívaných potěrů. Tato unikátní vlastnost odstraňuje potřebu dilatačních předělů místností, které tradiční stěrkové systémy vyžadují. S koeficientem roztažitelnosti, oproti podobným dlaždicím a kamenným podlahám znamená, že riziko podlahy končící praskáním je zcela odstraněno.

Další výhodou systému PND oproti jiným systémům, je její nosnost v souvislosti s tloušťkou. Dlaždice má bodovou nosnost 5kN i když je jen 20 mm silná, tímto je vhodná pro náročné užitkové aplikace. PND se používá především se systémem JUPITER IDEAL. Je ideální pro řešení mezivrstvy, jelikož je schopná absorbovat deformace tak, že pokud jako finální vrstva bude použit mramor, kámen nebo velkoplošné dlaždice, tak tyto mohou být instalovány bez rizika poškození pnutím podkladu.

PND je také k dispozici jako hotová glazovaná dlaždice vhodná pro finální povrchovou instalaci.

Potěr Nahrazující Dlaždice jsou instalovány ve formátu přesahů (podobně jak skladba cihel), volně ložené na ploše po vzoru plovoucí podlahy a jsou slepeny dohromady formou pero drážka s dodaným lepidlem.


Keramická vytápěná podlaha

skladba podlah (.pdf)
Návod na položení ESTRICHZIEGELS® KERATOP  (.pdf)

Montážní video ke shlédnutí zde


Jupiter system CZ na Facebooku | Kontakt | © 2008 - 2023 | | SEO webu sledují SEO nástroje.cz