Zajímá vás, jak systém teplovodního podlahového topení funguje?

Instalováním podlahového topení (podlahového vytápění) nebo stěnového vytápění můžete ve vašem domě nebo bytě dosáhnout stavu, kterému říkáme tepelná pohoda. Je to stav, v němž máte doma ideální teplotní podmínky: není vám příliš teplo ani příliš zima a cítíte se příjemně, aniž byste se museli neustále oblékat nebo svlékat. Sálavý způsob vytápění, tedy rovnoměrné šíření teplého vzduchu z velké plochy (z podlahy nebo stěn), dokáže vytvořit a udržet teplenou pohodu v celém obytném prostoru.

Systém podlahového topení (podlahového vytápění), který naplní Váš byt pohodou, musí být tvořen kvalitními prvky, které Vám jako jediné zajistí bezstarostný komfort.

Výhody podlahového topení

Maximální pocit tepelné pohody Působí příznivě na lidský organismus. Oproti klasickému radiátorovému vytápění zajišťuje podlahové topení (podlahové vytápění) zvýšení sálavé topné plochy a současné snížení teploty vzduchu. Umožňuje zvýšit vlhkost vzduchu bez následné kondenzace par a vyrovnání teplot stěn. Navíc tak dosáhneme rovnoměrného rozložení teploty v celém prostoru.

Vyhody podlahoveho vytapeni

Maximální hygiena provozu

Podlahové topení (podlahové vytápění) nevíří vzduch - stěny a topné plochy tedy neznečišťuje unášený prach. Systém tak zajišťuje ve vytápěných místnostech kvalitní mikroklima. Minimální vlhkost stěn brání vzniku plísní a mikroorganismů. Snižuje se tak riziko alergií.

Podlahové topení (podlahové vytápění) se vyplatí:
• šetří až 20% energie
• přináší komfort a tepelnou pohodu; jde o úsporné, nízkoteplotní sálavé vytápění.

Podlahové topení (podlahové vytápění) zabezpečí přiměřený pocit tepla, i když je teplota v místnosti přibližně o 2 °C nižší než při jiných způsobech vytápění. Nejvyšší teplota v místnosti je v úrovni podlahy, uživatel má „nohy v teple“ a nepociťuje chlad. Snížením teploty vzduchu o 3-5 °C při zachování tepelné pohody klesnou provozní náklady o 20 – 30%.

je vhodné i pro aplikaci netradičních zdrojů energie
je vhodné do všech typů místností bez ohledu na způsobjejich využívání.

Moderní nízkoteplotní vytápěcí systém

Podlahové topení (podlahové vytápění) zaručuje energeticky úsporný provoz. Je zabudované v podlaze a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru. Patří mezi velkoplošné sálavé topné systémy. Z vytápěné plochy – podlahy – se teplo šíří rovnoměrně do celého prostoru. Teplota vody, která proudí trubkami v podlaze, je nižší než 50 °C, což představuje vysokou provozní úsporu energie.

Úspornost při instalaci i v provozu

Dokonalé sladění jednotlivých komponentů podlahového topení (podlahového vytápění) zaručuje nízké náklady na instalaci. Relativně nízká teplota vody snižuje spotřebu paliva. Systém vyžaduje velmi malý objem topné vody: 0,5 l na 1 m² topné plochy. Optimální tepelnou pohodu navíc získáte s úsporou energie až 10%, protože ve srovnání s tradičními vytápěcími systémy může být teplota v místnostech snížená o 2-3 °C.

Široká škála zdrojů tepla

Podlahové topení (podlahové vytápění) umožňuje použít jakýkoli nízkoenergetický zdroj tepla (tepelné čerpadlo, solární článek, kondenzační a nízkoteplotní technologie).

Odolnost, bezúdržbový provoz

Trubky JUPITER® jsou extrémně odolné proti stárnutí. Po správné instalaci, natemperování stěn a dokonalém odplynění systému podlahového topení(podlahového vytápění) není po celou dobu provozu třeba žádný další zásah. Mimo jiné je ideální pro použití v památkových objektech.

Flexibilnost

Systém podlahového topení (podlahového vytápění) umožňuje přizpůsobit vytápění jednotlivých místností jejich účelu: například kancelář bude vytápěna jinak než byt nebo chodba. A to díky bezdrátové technologii ovládání systémové regulace pro každou místnost v objektu samostaně.

Používáme systémové trubky JUPITER speciálně vyvynuté pro podlahové vytápění. Jedná se o kombinaci vrstvení hliníku a plastu. Existují i jiné, méně kvalitní a lacinější materiály, ale jen trubka JUPITER splňuje všechna kriteria kvality a bezpečnosti. Její bezkonkurenční předností je absolutní odolnost vůči korozi a vysoká schopnost tlumit hluk v rozvodech. Vlivem namáhání v tlaku mají všechny plasty sklon k tečení (uhýbání). Takové chování je speciálně u trubek JUPITER nepatrné a proto jsou nejvhodnější pro svěrné a lisované spoje, které jsou u podlahového topení (podlahového vytápění) aplikovány.

Při podlahovém i stěnovém topení používáme trubku PE-RT/AL/PE-RT o průměru 16 mm – je nejvýhodnější a nejúspornější.

Pro bezproblémové uložení používáme systémovou desku IDEAL nebo IDEAL Eko. Systémová deska plní více funkcí zároveň: působí jako tepelná a protihluková izolace a jako ochrana před vlhkostí, na tuto desku se již realizuje samotná pokládka podlahové krytiny.

Hledejte systémovou záruku. Standardní záruka na vytápěcí systémy je 10 let, ale vztahuje se jen na jednotlivé komponenty; systém JUPITER poskytuje záruku na sytém podlahového topení (podlahového vytápění) jako celek.

Jupiter system CZ na Facebooku | Kontakt | © 2008 - 2024 | | SEO webu sledují SEO nástroje.cz